İptal ve İade Koşulları

Güncellenme Tarihi: 01.12.2021

Giriş

Bu sayfa Cankod Yazılım Bilişim Teknolojileri Tic. Ltd. Şti. (Cankod olarak anılacaktır.) ve iştirak ürünleri üzerinden yaptığınız satın alma işlemlerinin iptal ve iade durumlarında bulunan haklarınız hakkındadır.

Bilgilendirme

Müşteri, Cankod hizmetlerinden satın alacağı ürünlerin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde Cankod'a email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün kullanılmamış olması şarttır.

Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya Müşteri'ye teslim edilen ürünün Cankod'a gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli Müşteri'ye iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez.

Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli Müşteri tarafından karşılanır.

Yazılım ürünlerinde Cankod sipariş ödemesi sonrası tüketici hakları yasası gereği herhangi bir sebep belirterek/belirtmeyerek cayma hakkı kullanimına dolayısı ile lisans iptali ve ücret geri ödemesine tabi değildir. (Lisans alındiktan sonra cayma hakkı kullanılamaz).

İlgili tüketici hakları yasası maddesi (Cayma Hakkı Madde 8): Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye aninda teslim edilen mallara ilişkin sözleşmeler cayma hakkı ve kullanımına ilişkin hükümlere tabi değildir.

Cankod elektronik ortamda müşterilerimize teslim edilen bir hizmet/yazılım olduğu için fiziksel olarak iadesi mümkün değildir. Müşterilerimiz yazılıma bir kez sahip olduklarında yazılımın kopyasını bilgimiz dışında saklayabilecekleri için fiziksel bir iade dolayısı ile cayma hakkı söz konusu olamaz.

Sipariş veren tüm müşterilerimiz yukarıda belirtilen şartları peşinen kabul etmiş sayılır Cankod üzerinden sipariş etmeden önce tüm müşterilerimiz sitemizdeki ilgili linkleri takip ederek Yazılımlarımızın demosuna ulaşarak sistemi tüm özellikleri ile birlikte inceleyebilir ayrıca her türlü satış öncesi soruları için firmamız ile iletişime geçebilirler.